Online podpora Pon-Pia: 8:00 - 16:00

04011 Košice

Legalizácia

Vážení zakazníci.

V poslednom čase sa na nás obracia čoraz viac zákazníkov, ktorí dostali list od spoločnosti BSA, preto by sme Vás chceli v predstihu informovať, o čo sa jedná.

BSA dostáva často tipy o používaní nelegálneho softvéru. Oznámenia najprv analyzuje ich právny tým, ktorý následne podá trestné oznámenie na políciu. Po­lí­cia taktiež sle­du­je strán­ky po­nú­ka­jú­ce ne­le­gál­ny sof­tvér a vie analyzovať, po spolupráci s dodávateľmi internetu, kto takýto software stiahol. Veľmi má­lo ľu­dí vie, že už len stiah­nu­tie ne­le­gál­ne­ho sof­tvé­ru mô­že viesť k po­li­caj­né­mu vy­šet­ro­va­niu.

Podľa § 283 Trestného zákona je softvérové pirátstvo klasifikované ako trestný čin porušovania autorského práva. Hrozí zaň trest odňatia slobody až na 8 rokov alebo peňažný trest do výšky 330 000€. Mnoho páchateľov sa tiež pokúša o mimosúdne vyrovnanie, ale pri závažnom porušení zákona to aj tak skončí na súde. Podozrivých vyšetruje vždy polícia.

Najčastejšie ide operačné systémy  Microsoft WINDOWS , kancelárske balíky Microsoft OFFICE, prípadne antivírusové programy, napríklad od spoločnosti ESET, ale aj mnoho iných „nevinných“ programov.

Okrem hore uvedených skutočností, existuje aj ďalšie riziko používania nelegálneho softvéru a to hlavne zvýšená hrozba nakazenia počítača vírusom, nepredvídané fungovania počítača, vymazanie alebo zneužitie interných citlivých dát /e-mailov, dokumentov typu word , excel, výkazy … / a v najhoršom prípade aj zničenie hardvéru.

Pokiaľ ste už aj Vy takýto list obdržali, alebo nechcete čakať pokiaľ bude neskoro, môžete sa obrátiť na našu spoločnosť a my Vám povieme, ako takýto problém vyriešiť, prípadne mu predchádzať. Vieme vykonať kontrolu Vášho INFORMAČNÉHO SYSTÉMU a ponúknuť Vám cenovo najvýhodnejšie riešenie.

 

V prípade záujmu nás kontaktujte : na telefónnych číslach 055/6442156,57

Ing. Miroslav LISÝ, Ing. Miroslav HRIC

 

 

AKTUÁLNY CENNÍK :

 

  • Analýza počítača / výpis všetkých nainštalovaných programov a služieb s označením programov, ktoré podliehajú licencii a nie je možné ich používať zadarmo na komerčné účely /… 20€ / PC
  • Pripojenie sa k analyzovanému počítaču prostredníctvom správy serverov /nie je potrebný výjazd pracovníka priamo k Vám a fakturovať cestovné náklady, podmienka je aby konkrétny počítač bol pripojený do internetu /….. 10€ / PC
  • Cestovné náklady /cesta tam aj späť / ….. 0,33 € / km
  • Zľava na zakúpenie takýchto programov …. 15% / na každý nami analyzovaný počítač
  • Zľava na inštaláciu takto zakúpeného programu …… 25%

 

 

ZÁVAZNÁ OBJEDNÁVKA : OBJEDNÁVKA

© 2017 COMPSERVICE s.r.o.